Araç Takip Firmaları İle Filonuz Güvende

route-guidance-system-150365_1280

Son yıllarda özellikle satış sektöründe saha satışlarının gelişmesi ile birlikte firmaların sahada çalışan personel sayıları da artmıştır. Özellikle gıda, ilaç, tekel sektörlerinde her gün milyonlarca araç trafiğe çıkmaktadır. Buna bağlı olarakta personelin ve işin takibi günden güne artmakta ve zorlaşmaktadır.

Araç takip firmalar için olmazsa olmaz hale gelmiş. Geniş filolara sahip firmalar çalışanlarını ve şirketlerine bağlı olan araçları bu sistemle bilgisayarın olduğu her ortamdan takip edebilme kolaylığına erişmiştir. Personelin takibi işin geliştirilmesi, hataların tekrarlanmaması, müşteri memnuniyetinin arttırılması ve buna bağlı olarak satışların ve karlılığın arttırılmasına katkı sağlamaktadır.

Son yıllarda firmalar filolarını takip edebilmek adına araçlarına uydu üzerinden takibi yapılan sistemler taktırmaktalar ve bu takip cihazı ile araç hakkında tüm detaylara bir tuşla ulaşmaktadırlar. Örneğin bir aracın gitmesi gereken mesafe dışında fazla yol katetmesi, gitmesi gereken hız sınırının üzerinde gitmesi gibi etkenler firma için dezavantajdır ve doğrudan şirketin karlılığını tehlikeye sokacak hareketlerdir.  Bu gibi durumların takip sistemi olmadığı takdirde anlaşılabilmesi imkansıza yakındır. Çalışanların aracı kullanırken yaptıkları hataları gene bu sistem sayesinde erkenden fark edebilir ve olası bir kazaya sebebiyet vermeden engelleyebilirsiniz. Araç takip sistemleri ile;

  • Aracın toplam kaç km yol yaptığı
  • Aracın ortalama kaç km hız ile seyrettiği
  • Aracın gün içerisinde kaç kere stop ettirilip çalıştırıldığı
  • Aracın mesaiye sabah saat kaçta başladığı
  • Aracın gün içinde hangi noktalara uğradığı, hangi noktalarda durduğu

Gibi ayrıntılı dökümanlara sahip olabilirsiniz. Personel değerlendirme raporlarınız için oldukça önemli olan bu raporlamalar firmanızda bir çok gelişime sebebiyet verdiği gibi aynı zamanda takip edildiğinin bilincinde olan personellerinizin işlerini çok daha disiplinli bir şekilde yapmalarına da sebebiyet verecektir.

Araç Takip Sistemleri İle Karlılığınızı Arttırın

Filonuz için tercih edeceğiniz filo takip sistemi istediğiniz tüm verilere ulaşmanızı sağlıyor mu? Bu sorunun cevabını net olarak almadan ve emin olmadan tercih yapmamalısınız. Araçlarınızın uydu üzerinden takibinin yapıldığı sistemler sizin tarafınızdan ne kadar kolay kullanılabilir ise firmanıza o kadar değer katacaktır. Bilgisayar ve internet ile kontrol yapılabileceği gibi artık günümüzde sık kullanılan akıllı telefonlara indirilen uygulamalar ile de olduğunuz her yerden ve istediğiniz her anda  kontrol yapabilirsiniz. Araçların plakaları ile kaydedildiği sistemde tüm filonun yerlerini aynı anda görebileceğiniz gibi araçları tek tek de kontrol edebilirsiniz. Böylelikle personellerinizin bireysel performansını da ölçme şansınız olabilir.